Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

W jaki sposób podłączyć okap kuchenny do jedynego przewodu wentylacyjnego? Czy podłączenie to wykonać w donej części kratki czy w górnej, tzn. kratka ma wymiar 14x21cm a chcałbym aby pełnila ona rolę wentylacji kuchni oraz wyciągu z okapu? Dodam, że w kuchni jest kuchenka gazowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W przypadku przewodów kominowych zbiorczych lub gdy w pomieszczeniu - lokalu występują kotły gazowe - atmosferyki zabrania się podłączania do wentylacji wywiewnej okapów lub wentylatorków mechanicznych.

 

W przypadku gdy mamy tylko kuchenkę gazową oraz "swój" przewód wentylacyjny nie ma żqdnych przeszkód aby podłączyć okap nadkuchenny.

 

Okap należy podłączać w sposób nie kolidujący z wentylacją pomieszczenia. Warto zamontować pod podłączeniem rury od okapu kratkę wentylacyjną z żaluzjami, w momencie używania okapu mechanicznego np. w czasie gotowania zamykamy kratkę aby zapachy nadkuchenne nie

wychodziły nam na pomieszczenie, w przypadku postoju pracy okapu pozostawiamy kratkę otwartą aby mogła swobodnie wentylować pomieszczenie kuchni.

Pozdrawiam kominiarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odpowiedź, ja również byłam zainteresowana, bo w kuchni miałam dostęp tylko do jednego kanału wentylacyjnego,

tylko mam jeszcze jedno pytanie: mam kuchnie połączoną z pokojem dziennym szerokim przejściem, a w tym pokoju jest kominek z wkładem i oczywiście jest tam kanał wentylacyjny - gdzieś słyszałam, że nie można używać okapów w pomieszczeniach w których jest kominek- czy to dotyczy opisanej sytuacji?? Teoretycznie są to 2 pomieszczenia, ale.....

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa fizyki niestety są nieubłagalne, w przypadku włączenia okapu może dojść do sytuacji że kratka wentylująca pomieszczenie z kominkiem nie nadąży doprowadzać odpowiedniej ilości powietrza i zacznie być np. w tym czasie " przeciągany" kanał dymowy od kominka odprawadzający spaliny powstałe podczas spalania, co w przypadku wydostania się spalin do pomieszczeń mieszkalnych ???

Najlepiej aby zastosować tylko i wyłącznie okap jako pochłaniacz bez podłączania go do przewodu wentylacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta kratka czasem nie powinna być zamontowana nad podłączeniem

okapu kuchennego do przewodu wentylacyjnego? Według "kominiarza"

kratka ta ma być pod podłączeniem okapu, a przecież gaz ziemny w razie awarii zbiera się pod sufitem i jeśli tak by było, to tak zamontowana kratka utrudniałaby wentylację kuchni.

Może Ktoś ma na ten temat inne zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam kominek z zapmkniętą komorą spalania, czerpnia zewnętrznego powietrza podłączona szczelnie do kominka, do dalczego nie mogę odpalać obu cudów jednocześnie?

Czy zawsze będziesz pamiętał, żeby wyłączyć wentylację okapu, kiedy otwierasz kominek, żeby dołożyć opału ? Chyba, że zrobisz odpowiednie zabezpieczenia, np. wyłącznik przy drzwiczkach kominka odłączający zasilanie okapu kuchennego. Teoretycznie jest to wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...